swiateczna pozyczka

Szybkie pożyczki na Święta: jak mądrze z nich korzystać?

Oferta nowoczesnych instytucji pożyczkowych to bez wątpienia atrakcyjna opcja dla klientów w wielu różnych sytuacjach. Często po prostu przecież potrzebujemy szybkiej gotówki bez zbędnych formalności i utrudnień. Co oczywiste, okresem kiedy standardowo potrzebne są nam pieniądze jest okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Warto więc zdawać sobie sprawę z faktu, że wiele instytucji pożyczkowych właśnie w tym czasie oferuje swoim klientom różnego rodzaju dodatkowe opcje. Jeżeli dodać do tego znacznie łatwiejszą dostępność, to z dużą dozą pewności można stwierdzić, iż pozabankowa szybka pożyczka na święta stanowi opcję znacznie bardziej atrakcyjną, niż kredyt gotówkowy w banku.

Jakie są jednak najważniejsze z punktu widzenia klienta różnice pomiędzy ofertą banków a ofertą instytucji pożyczkowych? Co warto wiedzieć na temat oferty pożyczek na święta, jaką prezentują nam dzisiejsze instytucje pożyczkowe? Postarajmy się przybliżyć czytelnikowi omawianą tematykę.

Pożyczka na święta czy kredyt w banku: co wybrać?

Przede wszystkim należy wyraźnie zaznaczyć, że co do zasady szybka pożyczka na święta w instytucji pożyczkowej będzie cechować się znacznie prostszym procesem wnioskowania oraz ofertowania, niż standardowo ma to miejsce w ofercie banków. Wbrew pozorom, wynika to nie tylko z faktu, że instytucje pożyczkowe są mniej “wymagające” w stosunku do swoich klientów. Po model oceny zdolności kredytowej klienta realizowany przez te podmioty jest znacznie bardziej nowoczesny, niż nieco już archaiczna metodologia typowa dla banków.

Co prawda, w ofercie banków teoretycznie klienci również znajdą ofertę takich rozwiązań, jak dostępne na oświadczenie kredyty gotówkowe online. W praktyce jednak najczęściej dostęp do tego rodzaju opcji okazuje się utrudniony, zwłaszcza dla klientów, którzy nie posiadają rachunku bieżącego w danym banku. W porównaniu z bankami, pożyczka na święta oferowana przez nowoczesne instytucje pożyczkowa co do zasady okaże się rozwiązaniem znacznie szybszym i bardziej komfortowym. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na przebieg procesu weryfikacji zdolności kredytowej. Aktualnie firmy pożyczkowe coraz częściej korzystają z możliwości, jakie oferują aplikacje typu Kontomatik lub Instantor, które pobierają historię rachunku bankowego klienta. W ten sposób firma pożyczkowa może uzyskać ekspresowy wgląd w sytuację finansową klienta, co umożliwia akceptację wniosku pożyczkowego nawet w kilkanaście minut.

Co jeszcze warto jeżeli chodzi o pożyczki na Święta?

Pamiętajmy, że instytucje pożyczkowe również dokonują  weryfikacji historii kredytowej klienta w bazach. Jeżeli posiadamy więc np. negatywny wpis w bazie BIK, warto poszukać pożyczkodawcy, który nie sprawdza tego konkretnego rejestru.

Kolejna ważna informacja dotyczy popularnych “pożyczek za darmo”. Pożyczka na święta przy RRSO 0% bez wątpienia stanowi wysoce atrakcyjną opcję, jednak należy pamiętać o tym, że taka pożyczka koniecznie musi zostać spłacona w terminie przewidzianym przez umowę. W innym przypadku, dokonamy złamania regulaminu promocji co może oznaczać konieczność spłaty pożyczki już nie według warunków promocyjnych, lecz zgodnie ze standardową tabelą kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *