najlepsze pozyczki

Szukasz konta? Ranking kont osobistych to doskonała wskazówka

Posiadanie konta osobistego nie jest co prawda obowiązkiem prawnym, ale w niektórych sferach życia okazuje się elementem niezbędnym. Otrzymywanie co miesiąc wypłaty od pracodawcy, robienie zakupów przez internet czy nawet zaciąganie pożyczki bez posiadania osobistego rachunku jest praktycznie niemożliwe. Osoby, które go jeszcze nie posiadają, mogą przejrzeć ranking kont osobistych, aby sprawdzić, która z bankowych ofert jest dla nich najlepsza.

Konto za 0 złotych

W rankingach od lat królują konta, które wszem i wobec reklamowane są jako całkowicie darmowe. Bezpłatne ma być ich prowadzenie przez bank, dostęp mobilny (przez internet, aplikację w telefonie), wpłaty i wypłaty gotówki, zlecanie przelewów czy korzystanie z karty debetowej. Banki kuszą dodatkowo różnymi specjalnymi ofertami ekstra – wypłatami z bankomatów zagranicznych, realizowanie przelewów błyskawicznych czy prowadzeniem osobnego rachunku oszczędnościowego w ramach tego samego konta. W praktyce zakładając swój rachunek w banku należy odłożyć reklamy na bok i zaufać tylko temu, co widzi się w podpisywanej umowie. Ale zanim w ogóle sięgnie się po długopis, warto sprawdzić dostępne na rynku oferty, sprawdzając je na przykład tutaj https://www.czerwona-skarbonka.pl/kategoria/ranking-kont-osobistych/ i dokładniej przyjrzeć się tylko tym, które odpowiadają ogólnym oczekiwaniom.

W poszukiwaniach pomoże ranking kont osobistych

Rankingi produktów bankowych, w tym przypadku kont osobistych, to szybki i darmowy sposób na odsianie ofert kompletnie niepasujących do oczekiwań klienta. Zamiast przeszukiwać nawet kilkadziesiąt różnych propozycji z kilku różnych banków, przedzierać się przez setki stron regulaminów, tabel opłat i prowizji, wczytywać się w drobny druczek, z którego i tak niewiele się zrozumienie, o wiele lepiej wybrać najpierw te oferty, które na pierwszy rzut oka najbardziej pasują do wymagań stawianych ROR. Jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba ocenić, co jest dla nas priorytetem: darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów, bezpłatne przelewy zagraniczne, możliwość wpłaty gotówki w oddziale banku bez ponoszenia kosztów prowizji i na tej podstawie wyszukać w rankingu pasujące konta.

Szybkie założenie konta

Po takiej wstępnej selekcji można przejść do dokładniejszego sprawdzania wybranych ofert, porównując je ze sobą również w pozostałych aspektach. Chociaż większość bankowych propozycji jest do siebie bardzo podobna, posiadają również subtelne różnice, które ranking kont osobistych szybko wychwytuje. Konto z bezpłatnymi wypłatami z bankomatach zagranicznych może nie mieć opcji darmowych przelewów błyskawicznych i odwrotnie; rachunek rozliczeniowy może nie mieć subkonta oszczędnościowego, ale za to oferować możliwość bezpłatnych zleceń stałych. Takie niuanse są często niewidoczne dla klienta, który nie zna bankowego rynku i opiera się tylko na informacjach z reklamy lub lakonicznych odpowiedziach pracownika banku. Dzięki rankingom łatwo je wyłapać i ze sobą porównać, co przekłada się na wybór najlepszego konta o najlepszych dla danego klienta parametrach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *