konto maklerskie online

Ranking kont maklerskich – jaki rachunek wybrać dla siebie?

     W obecnych czasach, kiedy produkty depozytowe oferowane przez banki gwarantują nam oprocentowanie wysokości około 1%, zastanawiamy się, czy istnieje inne, bardziej efektywne rozwiązanie na pomnażanie swoich oszczędności. Jednym ze sposobów na samodzielne inwestowanie zgromadzonych środków jest otwarcie rachunku maklerskiego, za pośrednictwem którego samodzielnie możemy wybierać inwestycje, które wydają nam się perspektywiczne. Ranking kont maklerskich pozwoli nam dostosować nasze potrzeby do oferowanych na rynku rozwiązań tak, by móc z jak największą swobodą inwestować swoje pieniądze.

Dla kogo konto maklerskie to odpowiednie rozwiązanie?

     Konto maklerskie to produkt, który jest stworzony dla osób chcących mieć wpływ na to, w jaki sposób ich oszczędności są inwestowane. Konta oszczędnościowe i lokaty bankowe nie zachęcają oprocentowaniem, a fundusze inwestycyjne dostępne na rynku nie zawsze mogą dostosować konkretny kierunek inwestycji do naszych realnych potrzeb i apetytu na ryzyko. Za pośrednictwem rachunku maklerskiego to my decydujemy o tym, na jakim rynku chcemy inwestować swoje oszczędności oraz w którym momencie realizować zysk bądź stratę z takiej inwestycji.

ING Konto Maklerskie 

     Konto maklerskie proponowane przez bank ING to doskonały produkt, który zachęca nie tylko różnorodnością inwestycji, jakie możemy podjąć za pośrednictwem tej platformy, ale również kosztami, które zachęcają na tle konkurencji. W przypadku elastycznego konta maklerskiego, zarówno otwarcie rachunku, jak i jego prowadzenie nic nie kosztuje. W ramach konta maklerskiego prowadzonego przez ING, mamy możliwość inwestycji we wszystkie spółki notowane na Polskiej giełdzie, a dodatkowo możemy zakupić również obligacje, indeksy oraz waluty. Prowizja od zakupu akcji to zaledwie 0.30%, co stanowi bardzo atrakcyjną propozycję. Co więcej, klienci banku ING mają możliwość integracji usługi maklerskiej z bankowością internetową, co znacznie ułatwia proces wykonywania wpłat oraz wypłat z rachunku maklerskiego.

XTB rachunek inwestycyjny 

     Rachunek inwestycyjny XTB to propozycja dla wszystkich inwestorów, którzy zainteresowani są inwestycjami na zagranicznych rynkach akcji. XTB posiada bardzo szeroką ofertę zakupu aktywów z rynków Europejskich, Azjatyckich oraz Amerykańskich. Poza tym, za pośrednictwem rachunku inwestycyjnego XTB, możemy dokonywać transakcji na rynku surowców, kryptowalut, a także rynku Forex. Prowizja za pojedynczą transakcję to 0.20%, minimum 10 złotych. To, co wyróżnia XTB, to jedna z najnowocześniejszych platform transakcyjnych, która umożliwia dokonywanie zaawansowanych analiz wykresów. 

Rachunek Maklerski BPS

     Rachunek maklerski Domu Maklerskiego BPS to kolejny atrakcyjny pod względem warunków rachunek maklerski zarówno dla traderów krótkoterminowych, jak i dla inwestorów długoterminowych. Otwarcie rachunku odbywa się bezpłatnie, a koszty zamykają się w 50 złotych za roczne prowadzenie rachunku. Rachunek oferuje dostęp do Polskiej Giełdy Papierów Wartościowych a prowizja za zakup akcji to zaledwie 0.13%, co jest jednym z najlepszych wyników na rynku.