pożyczki ratalne bez BIK

Pożyczki ratalne bez BIK

Rynek pożyczek online stale się rozrasta, dzięki czemu klienci mogą znaleźć oferty idealne dla siebie. Nie są już zdani na łaskę i niełaskę komercyjnych banków, które podniosły poprzeczkę dla zdolności kredytowej, której wiele osób nie jest w stanie przeskoczyć. Internetowe parabanki to w wielu przypadkach ekipy ekspertów od ubezpieczeń i bankowości, stąd też doskonałą znajomość rzeczywistych potrzeb finansowych klientów.

Przede wszystkim bezstresowe procedury

Oferta firm pożyczkowych funkcjonujących w internecie to prawdziwy wabik na klientów, którzy na samym początku nie mogli uwierzyć, że tego typu produkty finansowe są w ogóle w ich zasięgu ręki. Najczęściej składały wnioski osoby, które nie miały szans na pożyczkę gotówkową w bankach z uwagi na Biuro Informacji Kredytowej. Opóźnienia w spłacie kredytów mają różne podłoża, często bardzo poważne jak utrata stałego zatrudnienia – banki jednak nie podchodzą z empatią do potencjalnych pożyczkobiorców i interesuje ich to co widzą w BIK. W praktyce oznaczało to ogromny spadek sprzedaży bankowych produktów bez zabezpieczeń. 

Kto może aplikować o pożyczkę

Pożyczki ratalne bez bik są dostępne dla wszystkich osób, które spełniają wymagania pożyczkodawców. Te nie są wcale wysokie – zazwyczaj trzeba mieć obywatelstwo polskie, mieć adres pobytu w Polsce, mieć aktywny telefon komórkowy, rachunek bankowy i zero negatywnych wpisów do baz dłużników takich jak ERIF, Biuro Informacji Gospodarczej i Krajowy Rejestr Długów. Jeśli ktoś chce otrzymać pożyczkę a widnieje w tych bazach, to najpierw musi spłacić ujawnione długi i poczekać dwa tygodnie na ich wykreślenie z baz. Parabanki sprawdzają to co dzieje się w bazach w danej chwili, nie wnikają w historie poprzednich zadłużeń. Firmy pozabankowe mogą wymieniać też informacje o dłużnikach pomiędzy sobą, więc nieujawniony w bazach dług też może być podstawą do odrzucenia wniosku. Niektóre parabanki mogą wymagać trzech ostatnich wyciągów bankowych, ale większość nawet nie sprawdza zatrudnienia. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *