pożyczki ratalne bez BIK

Pożyczki ratalne bez BIK

Rynek pożyczek online stale się rozrasta, dzięki czemu klienci mogą znaleźć oferty idealne dla siebie. Nie są już zdani na łaskę i niełaskę komercyjnych banków, które podniosły poprzeczkę dla zdolności kredytowej, której wiele osób nie jest w stanie przeskoczyć. Internetowe parabanki to w wielu przypadkach ekipy ekspertów od ubezpieczeń i bankowości, stąd też doskonałą znajomość rzeczywistych potrzeb finansowych klientów.

Przede wszystkim bezstresowe procedury

Oferta firm pożyczkowych funkcjonujących w internecie to prawdziwy wabik na klientów, którzy na samym początku nie mogli uwierzyć, że tego typu produkty finansowe są w ogóle w ich zasięgu ręki. Najczęściej składały wnioski osoby, które nie miały szans na pożyczkę gotówkową w bankach z uwagi na Biuro Informacji Kredytowej. Opóźnienia w spłacie kredytów mają różne podłoża, często bardzo poważne jak utrata stałego zatrudnienia – banki jednak nie podchodzą z empatią do potencjalnych pożyczkobiorców i interesuje ich to co widzą w BIK. W praktyce oznaczało to ogromny spadek sprzedaży bankowych produktów bez zabezpieczeń. 

Kto może aplikować o pożyczkę

Pożyczki ratalne bez bik są dostępne dla wszystkich osób, które spełniają wymagania pożyczkodawców. Te nie są wcale wysokie – zazwyczaj trzeba mieć obywatelstwo polskie, mieć adres pobytu w Polsce, mieć aktywny telefon komórkowy, rachunek bankowy i zero negatywnych wpisów do baz dłużników takich jak ERIF, Biuro Informacji Gospodarczej i Krajowy Rejestr Długów. Jeśli ktoś chce otrzymać pożyczkę a widnieje w tych bazach, to najpierw musi spłacić ujawnione długi i poczekać dwa tygodnie na ich wykreślenie z baz. Parabanki sprawdzają to co dzieje się w bazach w danej chwili, nie wnikają w historie poprzednich zadłużeń. Firmy pozabankowe mogą wymieniać też informacje o dłużnikach pomiędzy sobą, więc nieujawniony w bazach dług też może być podstawą do odrzucenia wniosku. Niektóre parabanki mogą wymagać trzech ostatnich wyciągów bankowych, ale większość nawet nie sprawdza zatrudnienia.