pożyczki pozabankowe

Pożyczki nie tylko dla dłużników, czyli zalety pożyczek pozabankowych.

Oferty takie, jak pożyczki pozabankowe, zgodnie ze stereotypem, kojarzą się nam raczej z niewielkimi pieniędzmi i gorszymi niż w bankach warunkami umów. Jak każdy stereotyp i ten nie do końca mówi prawdę, a korzystanie z usług prywatnych firm, które pożyczą nam pieniądze, posiada wiele ogromnych zalet, których nie zaoferują nam komercyjne banki. Przyjrzyjmy się temu dla kogo i na jakich warunkach przyznana może być pożyczka . 

Co robić, kiedy żaden bank nie udzieli nam pożyczki? Rozwiązaniem są tanie pożyczki pozabankowe.

Pożyczki pozabankowe są świetną opcją dla osób, których dane zostały zarejestrowane w Krajowym Rejestrze dłużników, Biurze Informacji Gospodarczej czy Biurze Informacji Kredytowej. Wzięcie pożyczki w banku, gdy mamy nie najlepszą historię w jednym z tych rejestrów, może być wręcz niemożliwe. Wtedy z pomocą przychodzą nam właśnie pożyczki pozabankowe, gdyż część z nich nie przeprowadza weryfikacji pożyczkobiorcy we wcześniej wymienionych rejestrach.

Pożyczki pozabankowe nie tylko dla zadłużonych.

Należy pamiętać, że rejestracja w BIK czy KRD wcale nie musi oznaczać poważnego zadłużenia. Wystarczy zalegać z opłatami np. za telewizję kablową czy internet, by zostać wpisanym do rejestru na pięć długich lat. W tym czasie znalezienie banku, który udzieli nam pożyczki, jest niemal niemożliwe. Jednak, co ciekawe, wcale nie trzeba być zadłużonym, by banki raczej niechętnie podchodziły do przyznania nam pożyczki.Ten problem świetnie znają tzw. freelancerzy, czyli ludzie zatrudniani między innymi na umowę zlecenie czy umowę o dzieło.

Jeśli osoba pracująca na takie umowy nie posiada zarejestrowanej działalności gospodarczej, udzielenie jej pożyczki przez bank jest praktycznie tak samo nieprawdopodobne, jak gdyby była zadłużona.Instrumentami, które mogą pomóc takim osobom, są tanie pożyczki pozabankowe. Firmy oferujące tego typu pożyczki, nie podlegają tym prawom, którym podlegają banki, więc zasady weryfikacji są dużo bardziej przyjazne.

Szybko i wygodnie. Pożyczka pozabankowa to pieniądze, które niemal natychmiastowo pojawiają się na koncie.

Proces, przez który musimy przejść, by otrzymać pożyczkę, przeprowadzimy online, nie musząc stawiać się u pożyczkodawcy. Wszystko, czego potrzebujemy, to dane do wypełnienia formularzu wnioskującego. Jeśli decyzja jest pozytywna i pożyczka została nam przyznana,  w ciągu zaledwie kilku minut, środki znajdą się na naszym rachunku bankowym.Jeśli interesują nas pożyczki pozabankowe, warto sprawdzić oferty różnych firm online.

W tym celu możemy poszukać dostępnych w internecie rankingów firm zajmujących się takimi instrumentami finansowymi. Jest ich sporo, a każda z wymienionych na listach firm to nasz potencjalny pożyczkodawca, który nie przejmie się naszą złą historią kredytową czy umową o dzieło. Po znalezieniu w jednym z zestawień, interesującej nas opcji, warto zapoznać się jeszcze z opiniami na jej temat — tych z pewnością znajdziemy mnóstwo i pomogą nam w wybraniu zaufanej, cieszącej się renomą firmy.