pozyczka z odbiorem na poczcie

Pożyczka na czek GIRO – co trzeba wiedzieć?

Co raz częściej słyszy się  hasło: pożyczka na czek GIRO. To wygodne rozwiązanie zarówno dla przedsiębiorstwa finansowego, jak i klienta. Dlaczego? Ponieważ gotówka dostępna jest w szybkim czasie po otrzymaniu pozytywnej decyzji. Pożyczkobiorca dostaje wiadomość SMS z kodem, który musi podać na poczcie. Oczywiście zostaje zweryfikowany na podstawie dowodu przed wydaniem mu pieniędzy. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? 

Co to czek GIRO? 

Większość firm pożyczkowych wypłaca pieniądze na rachunek bankowy klienta. Ale nie wszyscy posiadają konto w banku. Dlatego czek GIRO jest dla nich świetną alternatywą. Najlepiej sprawdza się wśród starszych osób oraz tych, które chcą ukryć, że wzięły pożyczkę. Zdarza się, że pieniądze z pomocą czeku GIRO docierają do pożyczkobiorcy szybciej, niż do klientów, którzy wybrali opcję przelewu na rachunek bankowy. Największą zaletą jest otrzymanie gotówki “na już”, czyli w momencie, kiedy jest potrzebna. 

Kto korzysta z czeku GIRO? 

Czek GIRO popularny jest wśród banków oraz parabanków, które w ten sposób pozwalają na wypłacenie gotówki z tytułu zaciągniętej pożyczki. Jak wcześniej wspomniano zrealizowanie go jest możliwe m. in. na poczcie. Również niektóre firmy za jego pomocą przekazują w ten sposób premie swoim pracownikom. Zdarzają się sytuacje, że czek wykorzystuje się, by przekazać pieniądze pożyczone od innej osoby. 

Czek GIRO – czy wiąże się z dodatkową opłatą? 

Jeżeli klient biorąc pożyczkę wybiera możliwość przelewu bankowego nie ponosi z tego tytułu żadnych opłat. Natomiast jeśli chodzi o czek GIRO – trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami. Mowa tu o kwocie 13 złotych, która jest doliczana do całkowitej sumy chwilówki, ale tylko przy korzystaniu z  opcji przekazu pocztowego. 

Pożyczka na czek GIRO, a osoby z komornikiem

Osoby zadłużone, posiadające zajęcia komornicze m. in. na rachunku bankowym, mają nadzieję, że korzystając z czeku GIRO pieniędze nie zostaną przejęte przez komornika. Niestety, ale tylko niektóre firmy udzielają finansowania takim osobom. Posiadając zadłużenie lepiej, żeby klient korzystał z dostępnych dla niego ofert: pożyczek z komornikiem. 

Realizacja czeku GIRO

Kwotę pożyczki można wypłacić w  placówkach pocztowych. Czek GIRO honorowany jest również w:

  • Sklepach spożywczych, 
  • Sklepach AGD, 
  • Sklepach z elektroniką, 
  • Hipermarketach budowlanych,
  • Firmach pozabankowych, 
  • Bankach pocztowych. 

Podsumowunie

Czek GIRO świetnie się sprawdza wśród osób nieposiadających rachunków bankowych. Pozwala otrzymać pieniądze w krótkim czasie, w punkcie realizującym takie czeki. Należy jedynie udać się do odpowiedniego, by wypłacić gotówkę. Zdarza się, że i klienci z kontem w bankiu korzystają z  tej opcji. Dlaczego? Ponieważ otrzymanie pieniędzy jest szybsze, niż w przypadku standardowego przelewu. 

Chcąc poznać więcej szczegółów na temat pożyczka na czek GIRO należy koniecznie odwiedzić stronę: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-na-czek-giro/. Znajdują się tam najważniejsze informacje, jak i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *