slownie liczby

Kto stosuje zapis słowny liczby

Każdy finansista ma do czynienia z dużą ilością liczb. Są one związane z analizami, kredytami, pożyczkami i innymi usługami finansowymi. Trzeba przykładać dużą uwagę do liczb, ponieważ dopisanie jednej zmienia wiele spraw w papierach. Jeśli błąd nie zostanie szybko wychwycony będzie trzeba poprawiać i robić korekty do wielu spraw. Z tego względu na ważnych dokumentach liczby zapisuje również słownie. 

Dlaczego pisać liczby słownie

Ma to ogromny wpływ na ważne dokumenty, w których nie można się pomylić. Kontrakty, które opiewają na kwotę kilku milionów muszą być dokładnie sprawodzne i zapisane. Wszystko się musi na nich zgadzać. Liczby słownie zapisuje się również na mandatach i w sprawach karnych. Jest to znaczne ułatwienie, ponieważ w przypadku niezgodności zapisu liczby można od razu to zgłosić.

Liczby słownie- plusy

1. Mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia błędu, podczas zapisu pewnej kwoty

2.  Niektóre dokumenty wymagają takiego zapisu, więc warto znać pisownie polskich liczb, które nie należą do najłatwiejszych

3. W umowach czasami lepiej wyglądają liczby zapisane słownie

Jak nauczyć się pisać liczby słownie

W szkole od najmłodszych lat wszyscy ćwiczą pisanie. Z czasem osoby starsze korzystają coraz częściej z zapisu cyfrowego i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest on prostszy i znacznie szybszy. W przypadku zapisywania liczby słownie na ważnym dokumencie warto skorzystać z generatora, który zapisze daną cyfrę słownie. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można z łatwością uniknąć wpadki, podczas pisania danej cyfry, a cały proces zajmie kilka sekund. Generatory są darmowe i powszechnie dostępne w internecie, więc nie trzeba płacić za tę usługę.

Podsumowując, liczby słownie są coraz rzadziej wykorzystywane. Stosuje się je jednak w ważnych papierach jak np. księgowość, mandat czy prawo karne. Taki zapis ma za zadanie wyeliminować błąd, który może wystąpić, podczas zapisywania cyfry. Postawienie jednej cyfry za dużo jest dużo łatwiejsze i trudniejsze do uchwycenia niż jedno słowo za dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *