monify opinie

Jak wybierać oferty pożyczek dla przedsiębiorców? Czy Monify opinie zachęcają przedsiębiorców?

Pożyczki pozabankowe to oferta nie tylko dla osób zatrudnionych na etacie. Osoby prowadzące działalność gospodarczą znajdą wśród nich również pożyczki dla firm. Jaka oferta jest atrakcyjna i czy zawsze warto kierować się opiniami innych pożyczkobiorców? Sprawdzamy czy doświadczenia pożyczkobiorców mogą pomóc w podjęciu decyzji o wyborze danej pożyczki, analizując dla Monify opinie klientów.

Czym kierować się w wyborze pożyczki dla firm?

Przedsiębiorcy często są traktowani przez banki inaczej niż osoby, które nie prowadzą firmy. Trudniej uzyskać kredyt, zwłaszcza firmom młodym, gdyż banki udostępniają swoją ofertę dla firm działających 12 miesięcy. To przekłada się na zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi. W tym przypadku sektor pozabankowy daje wiele możliwości na uzyskanie dodatkowego finansowania i warunki nie są tak zaporowe. Pieniądze można przeznaczyć na dowolną inwestycję. Warto sprecyzować, jaka kwota będzie ku temu niezbędna. Dzięki temu łatwiej porównać oferty firm pożyczkowych. Nie każdy pożyczkodawca udostępnia kalkulatory kosztów dla swoich ofert. W tym przypadku oferty prezentowane są na ogół nieco inaczej. Wszak chodzi tutaj o zupełnie inne kwoty pożyczek. Przedsiębiorca może aplikować o pożyczki na większe sumy niż konsument, w niektórych przypadkach nawet do 400 000 zł. To, ile kosztuje dana pożyczka, zdradza w dużej mierze jej oprocentowanie. Warto zwrócić uwagi na system spłaty i rodzaj pożyczki. Firma może wybierać spośród pożyczki:

  • inwestycyjnej na inwestycje,
  • obrotowej na wydatki bieżące,
  • płatniczej dla zachowania płynności finansowej,
  • pomostowej na intensyfikację działalności po uzyskanej rekomendacji,
  • technologicznej na rozwój technologii.

Firmy nie mają do wyboru tylu ofert co osoby prywatne, gdyż na rynku działa tylko kilka podmiotów z ofertą dla nich. Warto ustalić, jaki system spłaty będzie odpowiedni. Szybki zwrot dużej sumy pieniędzy może być problematyczny, zwłaszcza dla młodych firm, dlatego tuż obok chwilówek, pojawiają się pożyczki ratalne. Osoby prowadzące działalność zainteresowane zdobyciem większej sumy pieniędzy i niemające wystarczającej zdolności dla banków oraz firm udzielających pożyczki bez dodatkowego zabezpieczenia, mogą liczyć na pożyczki pod zastaw hipoteki.  

Co mówią o firmie Monify opinie innych przedsiębiorców?

Opinie mają istotne znaczenie w podejmowaniu decyzji o wyborze firmy pożyczkowej. Nie powinny mieć jednak znaczenia decydującego, gdyż to co najważniejsze dla danej firmy to koszty pożyczenia pieniędzy. Warto najpierw skalkulować wysokość rat i całkowity koszt pożyczki, a następnie dopiero sprawdzić opinie o danym pożyczkodawcy. W przypadku pożyczek od Monify opinie są raczej dobre. Klienci podkreślają, że to duża firma, której można zaufać. Z samych komentarzy trudno jednak dowiedzieć się, jakie warunki stawiane są wobec firm. Okazuje się, że firma musi działać 12 miesięcy. Taka oferta nie będzie satysfakcjonująca dla każdej z firm. Wobec tego należy pamiętać, że poza opiniami innych o danej firmie, istotne są warunki udzielenia pożyczki. Nawet przy wyborze firmy Monify opinie pozytywne nie powinny wziąć góry nad czystą kalkulacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *