chwilowki w weekend

Jak od strony technicznej działa pożyczka dla zadłużonych w weekend?

Proces zaciągania pożyczki gotówkowej, na dowód, bez BIK lub jakiekolwiek innej jest stosunkowo prosty. Wypełnia się wniosek, wysyła do firmy pożyczkowej, a ta go rozpatruje i zatwierdza lub odrzuca. Przy zatwierdzeniu pieniądze są wysyłane pożyczkobiorcy w godzinach pracy firmy. Co jednak w sytuacji, gdy pieniędzy potrzeba „na już”? W takich przypadkach wyjściem jest pożyczka dla zadłużonych w weekend, o którą wnioskować można także podczas soboty i niedzieli, gdy teoretycznie wiele firm już nie pracuje. Praktycznie wygląda to jednak nieco inaczej.

Elastyczne godziny pracy

Branża pożyczkowa jest bardzo specyficzna, a przez to nie może być formowana w sztywne godzinowe ramy. Dostęp do dodatkowej gotówki nie zna ograniczenia czasowego, więc wiele firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje im możliwość zaciągnięcia pożyczki także w dni wolne od pracy a więc w weekendy. Takie rozwiązania mają jednak pewne obwarowania i to nie tyle natury formalnej, co technicznej. Tym samym są one często niezależne ani od firmy pożyczkowej, ani od samego klienta i może się zdarzyć, że weekendowa pożyczka przyjdzie jednak po weekendzie. Jak uniknąć takiej sytuacji?

Sprawdź obsługiwane banki

Tak naprawdę szybkość, z jaką udzielana jest pożyczka dla zadłużonych w weekend zależy przede wszystkim od tego, w jakich bankach znajdują się rachunki oszczędnościowe wnioskodawcy i firmy udzielającej zobowiązania. Dopiero na drugim miejscu znajdują się same godziny pracy poszczególnych firm, które można sprawdzić na przykład na https://money24.pl/pozyczki-w-weekend/ Banki nie prowadzą operacji w czasie weekendu poza przelewami na własnych rachunkach. To oznacza, że jeśli klient ma konto w banku XYZ, firma zaś w banku ABC, przelew zostanie zrealizowany dopiero następnego dnia roboczego, a więc już po weekendzie.

Aby otrzymać pieniądze od razu oba rachunki muszą być w tym samym banku. Z tego powodu przed pożyczeniem gotówki warto najpierw sprawdzić, która firma obsługuje ROR w tym samym banku co my i tym samym ma techniczną możliwość zrealizowania takiej pożyczki. W razie pytań albo wątpliwości najlepiej po prostu dopytać pracownika lub konsultanta i mieć pewność przed podpisaniem umowy, że gotówka dotrze na czas.

Przelewy ekspresowe w pożyczkach weekendowych

Rzadko spotykaną praktyką wśród firm pożyczkowych są przelewy błyskawiczne obsługujące natychmiastowe zlecenia z dwóch różnych banków. Takie rozwiązanie pozwala na przelanie gotówki z rachunków w różnych bankach w czasie zaledwie paru minut, ale wiąże się z dość drogimi opłatami dodatkowymi, które najczęściej pokrywa klient. Ze względu na formalności jest też mało popularne wśród samych firm świadczących usługi finansowe, więc najczęściej stosuje się klasyczne przelewy między rachunkami w tych samych bankach.

Nie zmienia to faktu, że sama pożyczka udzielana w weekend tak czy inaczej wiąże się z większymi kosztami, chociażby za obsługę poza godzinami standardowej pracy. Same koszty oprocentowania i RRSO pozostają zwykle bez zmian w porównaniu z pożyczkami udzielanymi w dni robocze.