Finanse w związku

Finanse w związku

Trudno jest czasami pogodzić podejście do finansów dwóch osób o całkowicie innych priorytetach, przez co niejednokrotnie dochodzi do niepotrzebnych kłótni.

W związku z tym warto porozmawiać ze swoją drugą połówką o finansach, aby ustalić pewne rzeczy i później cieszyć się wspólnymi oszczędnościami lub brakiem problemów finansowych.

Odpowiednie podejście do wydawania

Na pewno warto poruszyć takie kwestie jak podejście danej osoby do wydawania zarobionych pieniędzy. Niektórzy bowiem żyją chwilą i całą wypłatę potrafią wydać już w kilka dni po jej otrzymaniu. Inni natomiast starają się oszczędzać na wszystkim i dzięki temu mogą pochwalić się dużymi oszczędnościami. Najgorzej jednak, jeżeli jedna osoba ogranicza wszystkie wydatki, a druga szasta pieniędzmi. W takich sytuacjach rozmowa to najlepsze wyjście, szczególnie jeżeli uda się dzięki niej wypracować pewien kompromis.

Budowanie wspólnego majątku

Im szybciej zacznie się oszczędzać na przyszłość, tym lepiej. Warto zatem założyć wspólne konto, na które będzie się przelewało pieniądze i dzięki temu zawsze będzie się miało pod ręką jakąś kwotę na pokrycie awaryjnych wydatków. Jeżeli oszczędności dotyczą pary, to nawet jak każda osoba odłoży nawet kilkadziesiąt złotych, to po roku wspólnymi siłami uda się uzbierać kilkaset złotych. W skali kilku lat są to oszczędności liczone w tysiącach, dlatego warto pomyśleć o ich odkładaniu.

Brak tajemnic w kwestii pożyczek

Ogromnym błędem związanym z finansami jest ukrywanie pożyczek przed partnerką lub partnerem. Warto zatem zawsze wspólnie podejmować tego typu decyzje.

2 thoughts on “Finanse w związku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *