Czy darmowe pożyczki są bezpieczne?

Czy darmowe pożyczki są bezpieczne?

Osoby, które twierdzą że korzystanie z chwilówek zawsze naraża klienta na wysokie koszty nigdy tak naprawdę z nich nie korzystały.

W przeciwnym razie doskonale wiedziałyby o tym, że coraz łatwiej jest znaleźć pożyczki udzielane bez jakichkolwiek opłat. Co ważne, nie chodzi wyłącznie o brak dodatkowych kosztów jak chociażby opłaty za udzielenie pożyczki, tylko o całkowity brak oprocentowania. RRSO tego typu ofert wynosi równe zero procent, więc skorzystanie z takiej pożyczki to idealne rozwiązanie dla każdej osoby potrzebującej podratować swoje finanse.

Darmowa pożyczka za zero złotych

O tym czy pożyczka rzeczywiście jest darmowa świadczy wspomniany wskaźnik RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania określa bowiem ile więcej trzeba będzie oddać firmie w skali roku. Jeżeli jednak RRSO naprawdę wynosi zero, to nie ma wówczas żadnych kosztów. Pożyczając pięć tysięcy od takiej firmy na okres czterech tygodni klient musi oddać jedynie pięć tysięcy. Ważne jest oczywiście dopilnowanie terminu spłaty, bo jeżeli spóźni się ze zwrotem pożyczonej gotówki, to firma ma prawo obciążyć klienta odsetkami. Takie informacje zawsze znajdują się w umowach, które podpisuje się przed otrzymaniem pieniędzy. Wystarczy więc się z nimi zapoznać, aby uniknąć nieprzyjemności. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do kosztów związanych z konkretną chwilówką warto skontaktować się z pracownikami firmy i poprosić o dodatkowe wyjaśnienia. Z reguły nie ma z tym żadnego problemu i klient otrzymuje wszystkie informacje.

Jeśli jakaś firma pozabankowa mimo wszystko  wzbudzi Twoje obawy, pamiętaj, że zawsze możesz zgłosić taką wątpliwość dla odpowiednich organów i ustrzec tym samych innych przed naciągnięciami. Link poniżej: https://obywatel.gov.pl/bezpieczenstwo/zglos-przestepstwo

2 thoughts on “Czy darmowe pożyczki są bezpieczne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *