Jak działają przekazy pieniężne?

Coraz częściej korzystamy z różnych usług płatniczych, by szybko zrealizować transakcje. Bankowe przelewy zagraniczne bywają jednak kosztowne. Chcącym przekazać pieniądze osobom w innym kraju z pomocą przychodzą specjalne serwisy online, dzięki którym taka czynność stała się łatwiejsza i tańsza. Dowiedz się, jak działają przekazy pieniężne. Przekaz pieniężny a przelew bankowy i przekaz pocztowy  Chcąc zrealizować…Continue reading Jak działają przekazy pieniężne?

pożyczki pozabankowe

Pożyczki nie tylko dla dłużników, czyli zalety pożyczek pozabankowych.

Oferty takie, jak pożyczki pozabankowe, zgodnie ze stereotypem, kojarzą się nam raczej z niewielkimi pieniędzmi i gorszymi niż w bankach warunkami umów. Jak każdy stereotyp i ten nie do końca mówi prawdę, a korzystanie z usług prywatnych firm, które pożyczą nam pieniądze, posiada wiele ogromnych zalet, których nie zaoferują nam komercyjne banki. Przyjrzyjmy się temu…Continue reading Pożyczki nie tylko dla dłużników, czyli zalety pożyczek pozabankowych.

pożyczki pozabankowe w smartney

Smartney: opinie oraz opis oferty pożyczkodawcy

Smartney to bez wątpienia jedna z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych instytucji pożyczkowych, jakie obecnie działają na polskim rynku. Potwierdzają to nie liczne recenzje zamieszczane na branżowych portalach, ale także formułowane przez klientów tego pożyczkodawcy Smartney opinie. Pod wieloma względami oferta pożyczek w Smartney okazała się rozwiązaniem wręcz rewolucyjnym w skali polskiego rynku. Może to wydawać się…Continue reading Smartney: opinie oraz opis oferty pożyczkodawcy

chwilowki w weekend

Jak od strony technicznej działa pożyczka dla zadłużonych w weekend?

Proces zaciągania pożyczki gotówkowej, na dowód, bez BIK lub jakiekolwiek innej jest stosunkowo prosty. Wypełnia się wniosek, wysyła do firmy pożyczkowej, a ta go rozpatruje i zatwierdza lub odrzuca. Przy zatwierdzeniu pieniądze są wysyłane pożyczkobiorcy w godzinach pracy firmy. Co jednak w sytuacji, gdy pieniędzy potrzeba „na już”? W takich przypadkach wyjściem jest pożyczka dla…Continue reading Jak od strony technicznej działa pożyczka dla zadłużonych w weekend?

Bank Millenium – opinie decydują o jego wyborze?

Reklama jest niewątpliwie podstawą każdej marki, a im lepiej jest widoczna i transparentna, tym przyciąga większą ilość klientów. Ta zasada tyczy się również sektora bankowego, który w pogoni za klientami i rozszerzaniem swojej działalności zaczęły w sposób charakterystyczny reklamować swoje usługi. Nie jest to jednak jedna z wytycznych, które powinny być brane pod uwagę przy…Continue reading Bank Millenium – opinie decydują o jego wyborze?

kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny rozwiązaniem dla zadłużonych

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Kredyt konsolidacyjny to instrument finansowy, który pozwala na połączenie wszystkich kredytów w jeden, dzięki czemu kredytobiorca płaci tylko jedną ratę miesięcznie. Udzielają go banki komercyjne, które konsolidują kredyty hipoteczne, samochodowe, gotówkowe czy obrotowe. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny należy spełnić kilka warunków. Podstawowym jest wcześniejsze zaciągnięcie kredytów w jednym bądź w kilku…Continue reading Kredyt konsolidacyjny rozwiązaniem dla zadłużonych

konto maklerskie online

Ranking kont maklerskich – jaki rachunek wybrać dla siebie?

     W obecnych czasach, kiedy produkty depozytowe oferowane przez banki gwarantują nam oprocentowanie wysokości około 1%, zastanawiamy się, czy istnieje inne, bardziej efektywne rozwiązanie na pomnażanie swoich oszczędności. Jednym ze sposobów na samodzielne inwestowanie zgromadzonych środków jest otwarcie rachunku maklerskiego, za pośrednictwem którego samodzielnie możemy wybierać inwestycje, które wydają nam się perspektywiczne. Ranking kont…Continue reading Ranking kont maklerskich – jaki rachunek wybrać dla siebie?

faktoring dla firm

Czym jest faktoring i jak działa?

Faktoring, czyli handel wierzytelnościami staje się coraz bardziej intratną formą działalności gospodarczej w Polsce. Chętnie korzystają z niego mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a liczba firm zajmujących się tą branżą wzrasta Przyjrzyjmy się jej bliżej. Obrót wierzytelnościami niewymagalnymi, co to takiego? Działalność ta polega na finansowaniu przedsiębiorstw poprzez sprzedaż faktur przed upływem terminu ich wymagalności…Continue reading Czym jest faktoring i jak działa?

lokata

Lokata – czym właściwie jest?

Lokata proponowana poprzez banki może się niewątpliwie różnić we współzależności od banku. Przed wybraniem najodpowiedniejszej dla nas, należy wpierw zastanowić się na jak długo możemy zdeponować swój pieniądz. Potem należy zestawić oprocentowanie, kapitalizację oraz skutki wcześniejszego zerwania lokaty. Należałoby także zwrócić uwagę, czy warunkiem lokaty nie jest założenie konta, natomiast gdy tak, to czy wiąże…Continue reading Lokata – czym właściwie jest?

pożyczki bez zaświadczeń

Pożyczka bez zaświadczeń – szybki sposób na dodatkowe finanse

W sytuacjach losowych występujących niespodziewanie takich jak awaria i potrzeba zakupu nowego sprzętu AGD, lub konieczność kosztownej naprawy samochodu, trudno z napiętego budżetu domowego wysupłać brakujące środki. Pożyczka bez zaświadczeń jest doskonałym sposobem na nieplanowane wydatki, ponieważ bez określenia celu prawie od ręki można otrzymać na konto dodatkowe środki. Czym jest pożyczka bez zaświadczeń? Ten…Continue reading Pożyczka bez zaświadczeń – szybki sposób na dodatkowe finanse